כלי מחקר

הניסיון והידע שלנו יאפשרו לך להשתמש בכל אחד מכלי איסוף הנתונים הקיימים בשוק
ובסופו של דבר, יעזרו לך לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר.

לחצו על האייקון שאתם מתעניינים בו ותקבלו מידע נוסף על השירות

מחקר כמותי

סקרי דעת קהל אינטרנטיים
טלפוניים ופנים אל פנים

מחקר איכותני

קבוצות מיקוד
ראיונות עומק וניטור
תוכן גולשים

מחקר אתנוגרפי

תצפיות ביקורי בית
ויומני דיווח

מידענות

איתור איסוף וניתוח
מידע זמין.

מחקרי התנסות
ומבחנים סנסורים

בדיקת התקבלות מוצרים
ולמידת השימושיות שלהם

סדנאות למידה ופיתוח

הכשרה, העשרה והטמעת
תובנות בקרב צוותי העבודה

Scroll to Top

מחקר כמותי

מחקר כמותי מסייע בתהליך קבלת החלטות ומאפשר לפעול באופן יעיל יותר בשוק ולהתאים את המוצרים והשירותים לצרכים, המגמות והטרנדים העכשוויים ולאורך זמן.

הניסיון והידע שלנו יאפשר לך להשתמש בכל אחד מכלי איסוף הנתונים הקיימים בשוק, לרבות סקרים אינטרנטיים מבוססי פאנל או רשומות, סקרים טלפוניים, סקרי SMS, סקרי שטח וכו'. נסייע לך בבחירת כלי האיסוף המתאים לכל מחקר בהתאם לצרכי המחקר ומטרותיו כגון: שאלת המחקר, קהל המטרה, מבנה השאלון וכמובן מגבלות תקציב.

המחקר הכמותי באמצעות כלי האיסוף השונים ובעיקר הסקרים האינטרנטיים, מהווים דרך חסכונית ויעילה לאסוף כמויות גדולות של נתונים במהירות ובקלות תוך דגש על שאלוני מחקר קצרים וממוקדים למטרות המחקר ויחד עם זאת מושכים ויזואלית וידידותיים למשיב.

במחקר מסוג זה, שיעורי המענה הגבוהים מקצרים את זמן האיסוף ומשפרים את איכות הנתונים, כל זאת בזכות היכולת למלא סקרים בנוחות, מכל מקום ובאמצעות כל מכשיר עם חיבור לאינטרנט. יחד עם זאת חשוב להקפיד על כמויות דגימה המבטיחות ייצוג הולם של קהל המטרה כולל באוכלוסיות ללא גישה לאינטרנט.

כיום קיימות טכנולוגיות חדשניות ביותר ליישום שלבי המחקר וניתן לנצל את היתרונות שלהן לטובת מטרות המחקר. לדוגמא על ידי שימוש בטכנולוגיית GPS תוכלו לאסוף נתונים על מיקומם של המשתתפים במחקר ולקבל תובנות חשובות לגבי האופן שבו המיקום משפיע על התנהגות הצרכן ותהליך קבלת החלטות שלו. לסיכום, מחקר כמותי נותן מענה לשאלות ומדייק צרכים, חסמים, ומוטיבציות של התנהגות וצריכה. מחקר מסוג זה מספק ניתוח וחיזוי של צרכי הלקוח, הגדרת דפוסי התנהגות של קהל היעד והבנה סטטיסטית וכמותית של דפוסי חשיבה והתנהגות אנושית בכלל. בסופו של דבר מחקר כמותי עוזר ללקוחות וארגונים לענות על דילמות עסקיות ממוקדות ולבסס מסקנות-רוחב אשר מלוות בהמלצות לפעולות-עתיד מיטביות.

מחקר איכותני

מחקר איכותני מאפשר העמקה בנושאים שלא ניתן לבחון במסגרת מחקר כמותי (על פי רוב, מדובר בנושאים אמוציונאליים או כאלו המצריכים דיון חופשי על מנת להגיע לתובנות הנדרשות). המחקר האיכותני מתמקד באיסוף תובנות, דעות ונקודות מבט באמצעות קבוצות מיקוד וראיונות עומק. מחקר מסוג זה מאפשר לאסוף נתונים עשירים, מפורטים ובלתי צפויים, שיכולים לספק תובנות עמוקות יותר בנוגע לחוויות הלקוח, צרכיו ורגשותיו. אחד הכלים הנפוצים והמומלצים ביותר במחקר האיכותני הינו קבוצות מיקוד, מדובר בכלי אשר עוזר בזיהוי עמדות ותפיסות, כאשר היתרון המרכזי שלו נעוץ ביכולתו להציף ממדים רגשיים ומחשבות שוליים, שעולות ע"י המשתתפים בהתייחסות לנושא הנחקר ומאירות רבדים חדשים ובלתי צפויים בהקשר לדילמות שיווקיות ועסקיות. מדובר בכלי מחקר בעל ערך רב התורם להבנת הצרכים והדעות של קבוצות ספציפיות אשר יכולות להיווצר סביב מאפיין משותף. קבוצות אלה מורכבות בדרך כלל מ8-12 משתתפים, באמצעות שאלות פתוחות ודיונים קבוצתיים המשתתפים עשויים לחשוף תובנות או חוויות שאולי לא היו משתפים בראיון אישי או סקר, מה שמאפשר לחקור ולהגיע להבנה עמוקה יותר בנוגע לתפיסות, מחשבות ורגשות של המשתתפים הנלווים לנושאי המטרה. כלי נוסף בו משתמשים במחקר האיכותני הינו ראיונות עומק, שימוש בכלי זה מאפשר לאסוף מידע מפורט על מחשבותיו, רגשותיו וחוויותיו של הפרט. ראיונות אלו נמשכים בדרך כלל בין 30 דקות לשעה והם נערכים אחד על אחד. כמו בקבוצת מיקוד גם בראיונות עומק, אחד היתרונות העיקריים של הוא היכולת לייצר נתונים עשירים ומפורטים. בנוסף לכך, ניתן לדייק ראיונות עומק עד לכדי התאמה אישית למרואיין ספציפי וע"י כך לחקור ולהתעמק בנושאים מורכבים ורגישים שעלולים להיות קשים לדיון במסגרת קבוצתית.

מחקר אתנוגרפי

מחקר אתנוגרפי מאפשר סקירה ובקרה של התנהגות הצריכה בפועל, באופן בלתי אמצעי וחסר תיווך ככל הניתן במטרה לייצר תמונה אמינה ומהימנה המשוללת הטיות ככל האפשר. מחקר אתנוגרפי מציב את הלקוח במרכז האסטרטגיה השיווקית שלך ובאמצעותו זה ניתן לחשוף תובנות עמוקות לגבי התנהגות והעדפות צרכנים. מחקר אתנוגרפי שונה מאוד ממחקר כמותי ואפילו ממחקר איכותני ובאמצעותו ניתן לחשוף תובנות ששיטות מחקר אחרות עלולות להחמיץ. הוא מאפשר להיטמע ולצפות בסביבה הטבעית של המשתתפים ולחוות את העולם האמיתי של קהל היעד שלך, לצפות בהתנהגויות, במניעים ובצרכים שלהם ממקור ראשון. לימודי הסביבה הטבעית של קהל היעד והתנהלותו בתוכה מספקים הבנה הוליסטית של שגרת חיו של המשתתף במחקר. ניתן ללמוד על שגרת היום יום שלו, אינטראקציות חברתיות והשפעות תרבותיות ודרך כך לבנות פרסונות מדויקות יותר של הלקוחות מה שיעזור לדייק את המסרים השיווקיים. מחקר אתנוגרפי יעזור לך לזהות אילו צרכים בקטגוריית המטרה לא מקבלים מענה והזדמנויות לא מנוצלות בשוק, באמצעות התבוננות בלתי מעורבת כיצד אנשים משתמשים בשירות או מוצר ניתן לזהות נקודות חולשה ופערים בפתרונות הקיימים כיום בשוק. פרט לכך נותן המחקר האתנוגרפי אפשרות לבחון את הבנת המסרים השיווקיים והשפעתם על קהל היעד, על ידי התבוננות באינטראקציה של הצרכן עם המותג או המתחרים שלך ניתן להעריך את האפקטיביות של המסרים ותפיסתם ואת חוויית הלקוח הכוללת מהמותג. למחקר אתנוגרפי ישנה חשיבות וערך רב בתהליך פיתוח מוצר, הידע והתובנות המתקבלים במסגרת מחקר זה מסייעים ליצירת מוצרים או שירותים העונים על הצרכים הספציפיים של קהל המטרה ומובילים בסופו של יום לשיעורי אימוץ גבוהים יותר של המוצר ושביעות רצון גבוהה יותר ממנו. בנוסף, ההסתכלות הממוקדות בלקוח תסייע ביצירת מסרים נכונים שיהדהדו ברמה עמוקה יותר ויחזקו את החיבור, האמון והנאמנות של קהל היעד כך שלא רק שיעורי האימוץ יהיו גבוהים יותר אלא הקשר יהיה למותג יהיה יציב וארוך טווח.

מידענות

מידענות עוסקת בעיקר באיתור ואיסוף מידע זמין - מהרשת, מהספרות, ממאגרי מידע ומדו"חות פנימיים וחיצוניים, כל זאת במטרה לבסס מסקנות עסקיות, לקבל תמונת מצב עדכנית. מידע מקיף ככל האפשר יאפשר לך לבצע בחירות מושכלות, לבצע אופטימיזציה של מסעות פרסום ולהשיג תוצאות טובות יותר. באמצעות איסוף וניתוח מידע ממקורות שונים כגון: מדיה חברתית, ניתוח מגמות שוק וכו' ניתן לקבל תובנות חשובות לגבי המחשבות והתחושות של הצרכנים בנוגע למותג ולשוק בכלל, לזהות הזדמנויות ואיומים ולהקדים ולהסתגל לשינויים הצפויים בשוק. מחקר מבוסס מידע יספק לך תובנות חשובות וניתוח מונחה נתונים, דבר שיאפשר לך לקבל החלטות מושכלות יותר, להעריך סיכונים ולבחור באסטרטגיות המתאימות ביותר להשגת היעדים העסקיים. בנוסף, במסגרת עבודת מידענות ולמידת המרחב הכולל ניתן ללמוד על טכנולוגיות מתפתחות ולזהות צרכים בקרב קהל היעד מה שיניע בסופו של דבר לפיתוח יוזמות ומוצרים חדשים אשר נותנים מענה לצרכי הלקוחות והשוק.

מחקרי התנסות ומבחנים סנסורים

מחקרים מסוג זה בוחנים באופן כמותי את התגובה של קהל היעד למוצר. על ידי בחינת האינטראקציה והאופן שבו הצרכנים תופסים את המותג באמצעות החושים שלהם, כגון טעם, ריח, ראייה, מגע וקול, אתה מקבל תובנות מעמיקות לגבי ההעדפות, התגובות והרצונות שלהם. מחקר מסוג זה מסייע לפתח מוצרים שמענגים את החושים ועונים על ציפיות הצרכנים. על ידי ניתוח תגובות חושיות של הצרכנים לתכונות השונות של המוצר תהיה לך האפשרות לדייק אלמנטים שונים במוצר כגון טעם, מרקם, ריח, מראה ועוד. תהליך זה מבטיח שהמוצר אינו רק עונה על הצרכים אלא גם מספק חוויה חושית טובה יותר ויוצרת חיבור רגשי ארוך טווח עם הצרכן. מחקר התנסות סנסורי עוזר לך ליצור זהות מותג חזקה ומובחנת. על ידי מינוף אלמנטים חושיים, כגון: צבעים, צורות, צלילים וריחות, אתה יכול ליצור חתימה חושית ייחודית אשר תואמת את ערכי המותג שלך. מיתוג חושי מטפח זיהוי מותג, זכירות וחיבור רגשי, יוצר בידול ומחזק את מעמד המותג בשוק. מחקרי התנסות במוצר או שירות מספקים לך נתונים ותובנות מוחשיות התורמים רבות לקבלת ההחלטות השיווקיות שלך. באמצעות ביצוע מחקרי התנסות, ניתן לאסוף נתונים כמותיים ואיכותיים על העדפות חושיות, תגובות וחוויות. נתונים אלו יאפשרו לך לבצע בחירות מושכלות, לייעל אסטרטגיות שיווקיות ולהקצות משאבים ביעילות.

סדנאות למידה ופיתוח

CORE
ניתוח אירועי קנייה וצריכה בזמן אמת ומיפוי הרגעים החשובים בקטגוריה.

WIW
הערכת סיכויי ההצלחה של רעיון חדש, קונספט מוצרי או כיוון חדש לתקשורת שיווקית או אסטרטגיית מותג.

3P
מדידת חוסן מותג, מיקומו היחסי בשוק התחרותי, מיפוי נכסיו התדמיתיים וזיהוי תנאי השוק הפועלים לטובתו וכנגדו.

COSMOS
ניתוח האינטראקציה בין הלקוח לבין נותן השירות ומיפוי שביעות רצון וחוויית לקוח ביחס לשירות שקיבל.

Customers Decision Tree
בחינת מדרג גורמי ההשפעה המאפיינים תהליך קנייה וזיהוי הנתיבים השכיחים ביותר. סדנאות ערך מתודולוגיה איכותנית שמטרתה המרכזית יצירת רעיונות חדשים ומכאן – מספקות ערך חדש ומשמעותי. הסדנאות מיועדות למערך משתתפים המורכב הן מנציגים של צוות השיווק, הן מבעלי התמחות בתחום המטרה והן מצרכנים. הן משלבות משחקים ויצירה – מתודולוגיות לא שגרתיות ולא מילוליות, על מנת לאפשר סיעור מוחות פורץ גבולות וחשיבה 'מחוץ לקופסה'.

סקרי B2B (מגזר עסקי)
סקירה טלפונית או אינטרנטית, המותאמת למורכבות של המגזר העסקי, מתוך ניסיון רב שנים והבנה של האתגרים המאפיינים מגזר זה. סקרים במגזר הדתי והחרדי, במגזר הערבי, במגזר הרוסי. סקירה טלפונית או אינטרנטית, מותאמת שפה ותרבות, בקרב מגזרים ספציפיים לצורך קבלת תובנות ייעודיות וחידוד אסטרטגיות שיווקיות בכל מגזר.

ניטור תוכן גולשים (Web Listening)
הקשבה פעילה ודיווח על השיח ברשתות החברתיות, באפליקציות וברחבי הבלוגוספירה. בחינת טרנדים, מודעות ותפיסות של קהלי יעד שונים כפי שהם משתקפים באתרי-תוכן שונים ברחבי הרשת.

האקתונים ופיתוח שיווקי:
אירועי האקתון תוך-ארגוניים על מנת לגבש פתרונות ממוקדים לאתגרים פנים-ארגוניים או מוצרים שיווקיים באופן יצירתי מתוך הארגון עצמו, תוך השתתפות רוחבית של אנשים ממחלקות שונות. הדגש הוא שיתוף רוחבי של עובדים ובעלי-עניין ממחלקות שונות ותחומים שונים, אשר ייצרו כר-פורה ליצירתיות וחשיבה שונה, עקב השילוב הייחודי של בעלי-עניין ממקומות שונים בארגון.

Neuro-Marketing (מחקרי צרכנים עוקפי תודעה באמצעות שימוש בפלטפורמה המזהה תנועות עיניים ופנים):
מחקרי צרכנים דרך ניטור מיקרוסקופי של תזוזות שרירי הפנים. אנו משתמשים בכלי מיוחד שיודע לנטר תזוזות מיקרוסקופיות בשרירי הפנים והעיניים על מנת לאמוד תגובות פיזיות ורגשיות שמופיעות אצל הנשאלים ברמה התת-מודעת. באמצעות ניתוח תגובות משתתפים דרך הכלי של neuro-marketing, אנו מקבלים תוצאות נקיות מהשפעתם של חסמים מובנים (כגון נורמות חברתיות, התנייה סביבתית, אי-מודעות עצמית וכן הלאה).

התקבלות רגשית AM
באמצעות מערכת מקוונת המבוססת על Machine Learning, אנו בודקים מדדים של התקבלות רגשית עבור אלמנטים תחושתיים שונים לסוגיהם. למשל: התקבלות של תמונות, צלילים, קונספטים, רעיונות, תוויות, וידיאו. המערכת בודקת כל סוג של גירוי (ויזואלי, צלילי או חישתי) באמצעות טכנולוגיה מתקדמת, ואז מספקת לגירוי ציון התקבלות רגשית (AM Score).